• Výchovný koncert - VIKTOR

• Žiaci 1.stupňa dnes (18.9.2023) sa v areáli školy zúčastnili výchovného koncertu VIKTOR. Spoločne si zaspievali a zabavili sa. Ponuku piesní si môžete prezrieť tu. Ďakujeme Rade rodičov za financovanie tejto akcie.

• Exkurzia Piešťany a Horná Streda

• V utorok 12.9.2023 sa zúčastnili žiaci 6.A, 7.A, 8.B exkurzie a zážitkového programu z oblasti fyziky a ochrany životného prostredia v zrekonštruovanej priemyselnej pamiatke Elektráreň Piešťany, ktorá je zapísaná na zozname národných kultúrnych pamiatok vo forme workshopu vedeného lektormi.

Žiaci boli rozdelení do dvoch skupín. Jedna skupina sa venovala vytváraniu elektrických obvodov a druhá „pátrala po zelenej planéte“, kde pomocou QR kódov a tabletov hľadali odpovede na otázky spojené s ochranou životného prostredia.

Potom nasledoval presun do Hornej Stredy, kde sme pokračovali prehlbovať geografické poznatky v kukuričnom bludisku. Uličky v dvojmetrovej kukurici boli tvorené do tvaru mapy Českej a Slovenskej republiky. Počas hľadania východu sme nachádzali najväčšie mestá oboch krajín. Pre žiakov okrem blúdenia animátori pripravili rôzne hry, súťaže, opekačku, tancovačku a bublinkovú párty. Po skončení zábavno – edukatívneho programu sme sa šťastlivo vrátili späť domov spokojní, opálení a unavení.