• Darujte nám 2%

• Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane.

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%.

Finančné prostriedky budú použité na:

• skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole
            • skvalitnenie vybavenia školy

ako_postupovat_2%.docx

Predvyplnené vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z prijímov fyzickej osoby si môžete stiahnuť tu:

zs_ms_ripnany_2%.pdf

Poučenie na vyplnenie :

2023.11.29_vyhlasenie-poucenie.pdf

Rada rodičov pri ZŠ s MŠ Veľké Ripňany

• FAŠIANGY, TURÍCE, VEĽKÁ NOC PRÍDE ...

• Dňa 9.2 2024 nás navštívilo Hudobno-dramatické divadlo zo Žiliny. Tety a ujo Jano nám v predstavení hravou formou priblížili zvyky a tradície z obdobia Fašiangov. Tie sme si pripomenuli ľudovými krojmi a zábavou. Pri flaute a ozembuchovi sme si nielen zatancovali, ale aj zaspievali typické fašiangové piesne. Vyvrcholením divadla bol tanec detí a uja Jana v maske medveďa a tiež metlový tanec.

• Karneval - MŠ

• ČO JE TU DNES VEĽKÝ BÁL?

A ČI DÁKY KARNEVAL?

SPRIEVOD MASIEK KRÚŽI V KRUHU,

JEDNA MASKA STRIEDA DRUHÚ“

Takto presne to vyzeralo 8.2.2024 aj na karnevale v materskej škole, kde sa deti mali možnosť zmeniť na rôzne rozprávkové bytosti, zvieratká a pracovné profesie...kde prišla princezná, lienka, včielka aj víla, či policajt aj striga milá. Nielen deti, ale aj pani učiteľky sa zmenili na všelijaké masky.Karneval sa začal predstavením každej masky, pokračoval rôznymi súťažami a potom sme si všetci spolu zatancovali na veselé piesne. Každá maska bola ocenená diplomom a odmenou. Všetci sa už teraz tešíme na budúci rok.

• Lyžiarsky výcvik - Zuberec

• Dnes sa začal lyžiarsky výcvik pre našich žiakov 8. a 9. ročníka. Naši lyžiari šťastne dorazili na nádhernú Oravu, kde sa ubytovali v malebnom prostredí Habovky.

Prvé lyžiarske dobrodružstvo ich zaviedlo na svah Zuberec-Janovky, kde sa tešia na skvelé zážitky na snehu. Hoci podmienky nie sú veľmi priaznivé, veríme, že sa budú zlepšovať, aby každý deň bol plný radosti a úspechov.

2.deň

Dnes sme si užili ďalší zaujímavý deň na svahu počas nášho lyžiarskeho výcviku. Po včerajšom začiatku sme boli plní očakávaní a dnes sme s potešením objavili, že sa nám celkom darí!

Naši žiaci 8. a 9. ročníka prekypujú energiou a odvahou.  Svah Zuberec-Janovky nám ponúkol celkom vhodné podmienky na tréning a naši lyžiari si ich dnešný deň náležite užívali.

Tešíme sa, že naši žiaci spolupracujú ako tím a podporujú sa navzájom. Dnešný deň bol nielen o zdokonaľovaní lyžiarskych techník, ale aj o tvorbe pevných priateľstiev a budovaní spoločnej vášne pre zimné športy.

Večerné lyžovanie

Naši lyžiari

• Dejepisná olympiáda - Okresné kolo

• Nový úspech našej školy:

Jakub Vaško:  1.miesto

Súťaž: Dejepisná olympiáda
            Kolo: Okresné kolo

Srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ďalšej reprezentácii školy.

• Karneval v ZŠ - 31.1.2024

• Dňa 31.1.2024 sme prvý polrok ukončili slávnostne karnevalom v školskej jedálni. Naši žiaci aj s pomocou svojich rodičov boli veľmi kreatívni a premenili sa na rôzne rozprávkové bytosti, zvieratká, filmové postavy. Boli ocenení rôznymi cenami, zabavili sa pri modernej hudbe a netrpezlivo očakávali tombolu.

Ďakujeme učiteľom, žiakom, rodičom a sponzorom, ktorí sa podieľali na príprave a prispeli k úspešnému uskutočneniu tejto akcie.

Sponzori akcie :

ZŠ s MŠ Veľké Ripňany