• Deň finančnej gramotnosti - 31.1.2024

• Deň finančnej gramotnosti je skvelou príležitosťou na posilnenie základných finančných vedomostí žiakov. Počas tohto dňa žiaci mali možnosť vidieť zaujímavé prezentácie o základných finančných témach, ako sú napríklad rozpočet, úspory, investície, dlhy, vyskúšať si finančné hry, ktoré ich môžu naučiť rôznym princípom, alebo ako riešiť nečakané finančné udalosti, absolvovali rôzne praktické cvičenia, ako si naplánovať mesačný rozpočet, nákupy, práca s peniazmi a pod.

• Výroba kŕmidiel pre vtákov

• Deti z MŠ vo Veľkých Ripňanoch si dňa 26.1. 2024 pripomenuli, že aj zvieratá cez zimu potrebujú našu pomoc a preto vyrábali kŕmidlá pre vtákov. Kŕmidlá boli rôznych veľkostiach a materiálov, či už z dreva, PET fliaš alebo jednoduchého charakteru a to pomocou šišky, masti a semiačok pre vtáky. Deťom sa výroba veľmi páčila a dali si na nej záležať. Každý deň im do týchto kŕmidiel nosia nové semiačka a tak ich prikrmujú.

• Sopky

• Žiaci piateho ročníka v skupinách na hodinách geografie vyrobili model sopky, v ktorom láva vybuchovala. Veľmi pekne vyrobili sopky a následne sme zažili výbuchy. Žiakom patrí pochvala za tvorivú a aktívnu činnosť v skupinách.

Mgr. Bibiána Mráziková Bujnová

• Enviroprojekt 2023 - Poďme sa učiť do záhrady

• V minulom kalendárnom roku sa naša škola zapojila do výzvy MŠVVaŠ SR Enviroprojekt 2023. Získali sme finančnú podporu v sume 1940 €.  Cieľom projektu bolo :

• vybudovať školskú záhradu,
            • prepojiť teoretické vedomosti žiakov s praktickými činnosťami,
            • vytvoriť edukačné, zážitkové zóny pre rôzne vekové skupiny.

Týmto projektom sa nám podarilo zrealizovať :

• výsadbu ovocného sadu – čerešne, jablone, hrušky, moruša,
            • výsadbu trvaliek v betónových žardiniérach,
            • záhon okrasných rastlín,
            • výsadbu okrasných stromov,
            • pocitový chodník,
            • hmyzí domček.

Vďaka spoluúčasti Obce Veľké Ripňany a sponzorov sme vysadili :

• lipu malolistú,
            • platan javorolistý,
            • červený javor,
            • gaštanový sad.

Vytvorili sme edukačné, zážitkové zóny pre všetky vekové skupiny. Všetky potrebné informácie sú skryté v QR kódoch, ktoré sa nachádzajú na tabuľkách v jednotlivých zónach. Okrem vzdelávacej funkcie plnia zóny aj zážitkovú, relaxačnú funkciu.

Tešíme sa na jar, keď všetko zakvitne.