Vo štvrtok 23.11.2017 sa v telocvični Základnej školy s Materskou školou Urmince konalo finále Majstrovstiev okresu v basketbale žiakov. Zaslúžili sme si ho víťazstvami v skupine nad školami ZŠ s MŠ Gogolová, ZŠ s MŠ Jacovce a ZŠ s MŠ Ludanice.
Finálového kola sa zúčastnili 3 školy: Domáca usporiadateľská ZŠ s MŠ Urmince, ZŠ Škultétyho Topoľčany a naša ZŠ s MŠ Veľké Ripňany. V prvom zápase mali chlapci jednoznačne navrch a s prehľadom vyhrali. Druhý zápas proti domácej ZŠ s MŠ Urmince bol takmer vyrovnaný, no ku koncu zápasu naši chlapci zabrali a zaslúžene zápas vyhrali. Chlapci z našej školy pod vedením pána učiteľa Meluša si víťazstvom zabezpečili postup na Majstrovstvá kraja v Leviciach. Víťazstvo si vybojovalo naše družstvo v zostave: Matej Jakubička, Simon Glos, Samuel Frťala, Martin Semanco, Šimon Masarovič, Simon Nehéz, Jakub Falis a Andrej Lukáč.
K víťazstvu gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.
Športu zdar chlapci a držíme palce v krajskom kole.

