Novinky

          • MILÉ MAMIČKY, BABIČKY...

          • pri príležitosti Dňa matiek si v dňoch 12.05. – 14.05.2026 naše detičky vo svojich triedach pripravili krásne besiedky plné piesní, básničiek, zábavy, darčekov, smiechu a úsmevov. S veľkou   láskou a nadšením chceli poďakovať svojím mamičkám za ich nekonečnú starostlivosť, objatia a každodennú lásku.

            V príjemnej a srdečnej atmosfére sme spolu prežili krásne chvíle plné dojatia, radosti a detskej úprimnosti. Ďakujeme všetkým, ktorí si našli čas a prišli podporiť naše deti potleskom a úsmevom.

            Všetkým mamičkám ešte raz zo srdca prajeme veľa zdravia, šťastia, lásky a krásnych chvíľ   so svojimi deťmi.

            Kolektív MŠ

          • Sadenice od srdca

          • Jar je v plnom prúde a k tomuto obdobiu už neodmysliteľne patrí aj naša tradičná akcia „Sadenice od srdca“. Po roku sme pre vás opäť s láskou pripravili bohatú ponuku mladých rastliniek, ktoré čoskoro ozdobia vaše záhrady a balkóny.

            Návštevníci si mohli vybrať zo starostlivo vypestovaných sadeníc:

            • Zeleniny:  paradajky, uhorky,  paprika a zeler...
            • Okrasných rastlín: ktoré svojimi kvetmi a farbami potešia každé oko.

            Počasie nás nezaskočilo!

            Hoci nám  počasie tentoraz veľmi neprialo a prinútilo nás zbaliť stoly na školskom dvore, dobrú náladu nám to nepokazilo. Operatívne sme sa presunuli do interiéru. Azyl nám poskytol náš školský vestibul, ktorý síce momentálne prechádza rekonštrukciou, no vďaka vašej prítomnosti a zeleni zo sadeníc okamžite ožil tou najlepšou energiou. Práve táto malá zmena plánu dodala celému podujatiu nečakane útulnú a komunitnú atmosféru.

            Pohoda, káva a detská radostná vrava

            Nesmierne nás potešilo, v akom hojnom počte ste nás navštívili. Váš veľký záujem o plody našej práce je pre nás tou najväčšou odmenou. Chceli sme, aby ste sa u nás cítili príjemne, a preto sme pre dospelých pripravili voňavú šálku kávy, pri ktorej sme sa mohli spoločne  porozprávať sa.

            Nezabudli sme ani na tých najmenších! Naše deti si prišli na svoje a domov odchádzali s úsmevom od ucha k uchu. Mohli si totiž pochutnať na skvelom hot-dogu a skutočným hitom dňa bola sladká cukrová vata, ktorú pre ne s láskou pripravila Sofia - žiačka 6.ročníka

            ĎAKUJEME!

            Chceme sa úprimne poďakovať každému jednému z vás, kto k nám zavítal, podporil našu snahu a odniesol si domov kúsok našej zelenej radosti. Veríme, že sa sadeniciam bude vo vašich domovoch dariť a prinesú vám bohatú úrodu či krásne kvety.

            Už teraz sa tešíme na stretnutie opäť o rok!

          • Biologická olympiáda, kat. F - mladší žiaci

          • Žiaci 4. ročníka – Ján Bila, Filip Macura, Laura Kusá, Timotej Krupa, Damián Švec a náhradníčka Lenka Obuchová  sa dňa 14. mája 2026 zúčastnili okresného kola Biologickej olympiády v kategórii F (mladší žiaci). Súťaž sa konala v CVČ Domino v Nitre.

            V konkurencii preukázali vynikajúce vedomosti a nadšenie pre prírodu, vďaka čomu si vybojovali nádherné 1. miesto!

            Našim šikovným mladým biológom srdečne blahoželáme k víťazstvu a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy!

          • Deň matiek

          • Kultúrny dom vo Veľkých Ripňanoch sa 10. mája zaplnil do posledného miesta. Dôvod bol ten najkrajší – spoločne sme oslávili Deň matiek. Naši žiaci si pre svoje mamičky a babičky pripravili pestrú kyticu uvitú z piesní, tanca a úprimného detského humoru. ​Celým popoludním nás sprevádzala moderátorská dvojica Simon a Eliška. Svojím vtipom a bezprostrednosťou dokázali publikum nielen rozosmiať, ale aj dojať. Pripomenuli nám, že hoci deti občas vedia mamičkám „vyrobiť“ nejaký ten šedivý vlas, ich láska a vďačnosť sú nekonečné.

          • Ekvádor - beseda s cestovateľmi

          • Dňa 6.5.2026 sa žiaci 6. a 7. ročníka vydali na besedu do Topoľčian. Téma tohto roku bola- Ekvádor. Dvaja cestovatelia porozprávali svoju cestu k zasneženým vrcholom And, o sopečnej činnosti, ktorá je v Ekvádore stále aktívna. Počas svojej cesty objavili krásy prírody- tajomstvá Amazonského pralesa preplávali hustou džungľou a spoločne s domorodým kmeňom Waorani odhalili ich bežný život, lov a ich neúnavný boj proti nelegálnej ťažbe ropy. Na záver preskúmali Galapágy, súostrovie známe svojou unikátnou biodiverzitou. Rozprávanie bolo pútavé a končilo diskusiou so žiakmi. Už sa tešíme na budúci rok, kde je témou Japonsko. Mgr. Bujnová Bibiána

          • Biologická olympiáda, kat.E - zoológia, krajské kolo

          • ​Naša škola má ďalší dôvod na hrdosť. Žiak Simon Ozimák (8. ročník) dosiahol vynikajúci výsledok v krajskom kole biologickej olympiády, kde v silnej konkurencii vybojoval fantastické 3. miesto.Simon súťažil v náročnej kategórii E – zoológia, ktorá od riešiteľov vyžaduje nielen hlboké teoretické vedomosti o živočíchoch, ale aj praktickú zručnosť pri ich identifikácii a poznanie ich prirodzeného prostredia. ​Simonovi k tomuto úspechu srdečne blahoželáme! Ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a veríme, že jeho nadšenie pre prírodu ho bude aj naďalej sprevádzať.

      • Prihlásenie